פיגומים ומלגזה

פיגומים

בשנים האחרונות חברות רבות מתחילות בתהליכי בנייה ושיפוצים במקומות רבים בארץ, ובמיוחד.
כאשר חברה מתחילה בתהליך של שיפוץ בניין, אחד הדברים החשובים ביותר שהוא אחד הצעדים הראשנים בתהליך הבניה הוא התקנה של פיגומים, שהם אמצעי העזר שעליהם עומדים הפועלים במהלך השיפוץ של הבניין.
התקנה של פיגומים מתבצעת בכל מקום שבו מתחילים שיפוץ בבניין, על מנת לאפשר לפועלים להגיע למקומות הגבוהים בבניין ולשפץ את מבנה הבניין לכל אורכו.
התקנה של פיגומים מתבצעת כחלק מתהליך השיפוץ, במטרה לשפץ גם את הקומות הגבוהות של הבניין, על ידי כך שהפועלים יוכלו לעמוד על הפיגומים.
כאשר מתקינים פיגומים, במקרים רבים זה מקשה על הדיירים בקומות העליונות מפני שהם יכולים להיתקל פתאום בפועלים שמופיעים להם ממש בחלון.
אחת הסכנות בהתקנה של פיגומים היא שהפועלים שעומדים על הפיגומים יכולים גם בקלות להיכנס לתוך הבתים שעליהם מתבצעות העבודות, ויש בכך סכנה של גניבות ואירועים מסוג זה.

מלגזה

אחד הכלים החשובים ביותר כחלק מתהליכי השיפוץ הוא מלגזה.
השימוש במלגזה מתבצע לצורך ניידות של כלים ממקום למקום, בעיקר כלים כבדים או לבנים כבדות, בטון, או כל חומר אחר שהוא כבד וקשה לסחוב אותו באופן ידני.
השימוש במלגזה צריך להתבצע רק על ידי בעל מקצוע מוסמך לכך.
אחד הדברים החשובים ביותר לפני שימוש במלגזה הוא לוודא שהאדם שמפעיל את המלגזה מוסמך לכך, והוא בעל רישיון לשימוש במלגזה.
הוצאת רישיון למלגזה הוא עסק לא מסובך, אבל צריך לדעת איך לבצע אותו.
באופן כללי, רישיון למלגזה כל אחד יכול להוציא, אבל התהליך של הוצאת רישיון למלגזה דומה מאוד להוצאה של רישיון לרכב, ודורש גם מעבר של מבחן תיאורטי ומעשי.
השימוש במלגזה מתבצע כיום באופן נפוץ מאוד כחלק מתהליכי הבנייה והשיפוצים הרבים שמתקיימים ברחבי העיר, והשימוש במלגזה מתבצע על מנת לנייד כלים כבדים או חומרים שקשה לסחוב אותם ידנית.